مکمل بتن dezomix 4600 - افزودنی مکمل بتن حاوی ژل میکروسیلیس، فوق روان کننده ، مواد آب بند ، الیاف و...

مکمل بتن dezomix 4600 - افزودنی مکمل بتن حاوی ژل میکروسیلیس، فوق روان کننده ، مواد آب بند ، الیاف و... - مکمل بتن برای استفاده در بتن های ساحلی ، مخازن ، تصفیه خانه های آب و فاضلاب ، کانالها و بتن های در معرض عوامل خورنده و مخرب


مکمل بتن dezomix 4600 - افزودنی مکمل بتن حاوی ژل میکروسیلیس، فوق روان کننده ، مواد آب بند ، الیاف و...    - مکمل بتن برای استفاده در بتن های ساحلی ، مخازن ، تصفیه خانه های آب و فاضلاب ، کانالها و بتن های در معرض عوامل خورنده و مخرب - کلینیک فنی و تخصصی بتن ایران

 

شرح :

Dezomix 4600   یا مکمل بتن علاوه براستفاده در ساخت بتن های با مقاومت بالا ، آب بند ، نفوذ پذیری کم ، دوام بالا و ملات های ویژه  ، در بتنهایی که کاهش ترکهای پلاستیک ، ارتقاء نسبی مقاومتهای کششی و خمشی بتن مد نظر می باشد کاربرد دارد . همچنین در شرایطی که بتن در معرض ضربه و بارهای متناوب دینامیکی است استفاده از Dezomix 4600 توصیه می شود .

مکمل بتن ترکیبی از مواد شیمیایی زیر می باشد :

 1. پلیمرهای آببند کننده و کریستال ساز
 2. نسل جدید فوق روان کننده
 3. میکروسیلیس
 4. کاتالیزور و فیلرهای پرکننده

 

کاربردها :

 1. ساخت بتن های پرمقاومت
 2. بتن ریزی در مناطق تحت حمله مواد شیمیایی نظیرنواحی شمالی و جنوبی کشور و شوره زارها
 3. ساخت بتن اسکله ها، پل ها ، مخازن ، منابع و...
 4. ساخت بتن تصفیه خانه ها و فاضلاب ها

 

مزایا :

 • بالا بردن اسلاپ
 • رفع نفوذپذیری بتن
 • ممانعت از رود و نفوذ یون کلر وسایر مواد شیمیایی مخرب به داخل بتن
 • امکان کاهش آب اختلال بتن

   

  ·         سازگار بودن با انواع سیمانهای پرتلند

  ·         کاهش در هزینه ساخت بتن

  ·         تسریع زمان ساخت بتن و حمل آسان

  ·         افزایش مقاومت فشاری حدود30%

  ·         کاهش میزان مصرفی در حدود 10%

  ·         امکان جایگزینی سیمان تیپ 2 با تیپ 5

  ·         بالا بردن مقاومت فرسایشی

   

  میزان مصرف :

  همواره توصیه می گردد بسته به نوع بتن ، کاربری ، اسلامپ ، خواص مکانیکی ، محل اجرا و مقاومت فشاری مورد نیاز میزان مصرف با آزمایش های کارگاهی مشخص شود لذا این میزان در محدوده ی  5 الی 9 درصد وزن سیمان خواهد بود.

  .

   

  روش مصرف :

  Dezomix 4600 را می توان به دو صورت به بتن اضافه نمود :

  1-     پس از اختلاط  کامل تمام اجزاء بتن .

  2-     در آب اختلاط بتن حل نموده و سپسئ به اجزاء خشک افزوده گردد.

   

  مشخصات فیزیکی و شیمیایی :

  حالت فیزیکی : خمیر

  وزن مخصوص : 1.15gr/cm3

  PH : 9

  رنگ : قهوه ای تیره

  قابلیت انحلال : در آب

  از علل آسیب پذیری بتن می توان به هیدرواکسیداسیوم Ca(OH)2 قابل انحلال اشاره کرد که در زمان هیدراته شدن سیمان موجود در بتن حدود یک چهارم بتن را تشکیل می دهد. مکمل بتن  به جهت سطح مقطع بسیار ریز اجزاء سازنده اش که عمده آن را SiO2 تشکیل میدهد، میل زیادی به انجام واکنش با هیدروکسیدکلسیم ناپایدار دارد (عامل نفوذپذیری وتشدید قلیایی شدن بتن) که نهایتا سیلیکات کلسیم بسیار سخت و غیرقابل انحلال تولید می نماید.

  ازخصوصیات بارز سیلیکات کلسیم می توان به مقاومت در برابر سولفات ها ، نیترات ها، یون کلر و واکنش قلیایی مصالح سنگی اشاره نمود. از این رو در صورت عدم دسترسی به سیمان تیپ 5  با استفاده از مکمل بتن و سیمان تیپ 2 خواص کیفی بتن و پایایی آن را ارتقاء بخشیم.

  مکمل بتن به واسطه پلیمرهای اصلاح شده با طول زنجیره بلند و داشتن کاتالیزورهای لازم ، در هنگام ساخت طرح اختلاط با کاهش 10% از نسبت آب به سیمان علاوه بر بالا بردن اسلامپ و ساخت بتن خودتراکم، میل ترکیب Ca(OH)2 و SiO2 را افزوده و سرعت می بخشد و پس از انجام هیدراتاسیون ، شاهد ترکیب بهتر مولکول های نامبرده می باشیم.

  وجود کاتالیزور در مکمل بتن باعث تسریع و تکمیل واکنش این افزودنی با بتن خواهد شدو در مقایسه با طرح اختلاطی که با میکروسیلیس و مواد روانساز ساخته می شوند به دلیل برطرف شدن واکنش گر محدود، حدود15% بهبود میابد. ضمنأ این کاتالیزور باعث جلوگیری از به هدر رفتن و تکمیل واکنش  افزوده شده به بتن می گردد. لذا میزان مصرف مکمل بتن حدود 1.5% الی 2% کمتر از میزان مصرف میکروسیلیس در طرح های اختلاط قدیمی که با استفاده از میکروسیلیس و مواد روانساز ساخته می شدند، خواهد بود.

  ضمنأ از دیگر نواقص بتن می توان به انقباض ناشی از تبخیر آب و به وجود آمدن لوله های موئین پس از انجام واکنش هیدراتاسیون اشاره نمود که این مورد هم به واسطه وجود موادشیمیایی پلیمری کریستال ساز با ساختار آزاد و بسیار ریز مولکولی در زمان ساخت بتن در کل مخلوط پراکنده شده و تمام خلل و فرج و لوله های موئین را مسدود می سازند. اما در طرح های اختلاطی که میکروسیلیس و مواد روانساز بصورت جداگانه به بتن اضافه می گردندبه جهت نقصان   پلیمرهای

  یادشده انجام چنین واکنشی به هیچ وجه میسر نخواهد بود. می دانیم نفوذپذیری رابطه مستقیمی با شدت کربناسیون دارد، افزودنی مکمل بتن با توجه به توانایی بالایی که در ساخت کریستال و به واکنش رسانیدن  SiO2  موجود در میکروسیلیس دارد، نقش بسزایی در کاهش نفوذپذیری داشته و با تشکیل دادن سیلیکات کلسیم و کاهش      Ca(OH)2 نسبت در بتن، خطر سرطان بتن (A-A-R)  را می کاهد. جایگزینی مکمل بتن در طرح های اختلاط به جای میکروسیلیس و مواد روانساز علاوه بر بهبود کیفی بتن شده و تأثیرگذاری بسیاری در پایایی آن باعث کاهش 5 الی 7 درصد از قیمت تمام شده بتن خواهد شد. و با استفاده از یک افزودنی بتن در زمان ساخت طرح اختلاط خطر عدم کنترل دقیق کارگاهی و رعایت نسبت ها کاهش خواهد یافت.

   

  سازگاری :

  این محصول با هیچ ماده دیگری نباید مخلوط شود مگر توسط متخصصین شرکت کلینیک فنی و تخصصی بتن تایید شده باشد .   

   

   

  انبارداری :

  Dezomix 4600  بایستی در ظروف اصلی خود و در دمای بیش از 5+ درجه سانتیگراد نگهداری شود . در صورت یخ زدن می توانید آن را به آرامی گرم نموده و هم بزنید تا دوباره بازیافت شود.عدم  رعایت شرایط انبار داری مناسب ممکن است باعث آسیب دیدن محصول و یا ظرف آن گردد . برای کسب اطلاع بیشتر از روش انبارداری مناسب با بخش فنی کلینیک فنی و تخصصی بتن تماس حاصل نمایید.

   

  نکات ایمنی :

  Dezomix 4600   محتوی هیچ ماده خطرناکی نمی باشد . برای آگاهی بیشتر به برشور ایمنی محصول مراجعه نمایید.

   

  تاییدیه فنی :

  تمام محصولاتی که توسط شرکت کلینیک فنی و تخصصی بتن عرضه می گردد مطابق با استانداردهای کیفی بین المللی می باشد.

 

 

 

 

انواع افزودنی های بتن ، فوق روان کننده و روان کننده های بتن قابل ارائه توسط  کلینیک فنی و تخصصی بتن  ایران


 

روان کننده های بتن  کلینیک فنی و تخصصی بتن ایران در کلاس های مختلف قابل تولید و عرضه می باشند :


  روان کننده بتن مناسب برای استفاده در پمپ بتن که خاصیت دیرگیر بتن دارد و بصورت مایع عرضه می گردد و خاصیت روان کنندگی بسیار خوبی به بتن می دهدروان کننده بتن کلینیک فنی و تخصصی بتن ایران  باعث تسهیل در عملیات پمپ بتن می گردد. از این روان کننده بتن علاوه بر این که در پمپ بتنمیتوان استفاده کرد کاربرد های دیگری چون در ساخت بتن آماده مخصوصاً برای حمل در فاصله های نسبتاً طولانی دارد. در بتن ریزی در هوای گرم استفاده از این روان کننده بتن توصیه می شود.


بتن پمپ پذیر و تسهیل در کار پمپ بتن : استفاده از این فوق روان کننده بتن قدرت مانور پمپ بتن را افزایش می دهد. همچنین برای پمپ کردن آسان بتن می توان از فوق روان کننده تولیدی شرکت کلینیک فنی و تخصصی بتن ایران استفاده کرد که باعث می شود که استهلاک پمپ بتن پایین بیاید. استفاده از روان کننده بتن در زمان بتن ریزی های حجیم که می بایست یکپارچه اجرا شوند مناسب می باشد.فوق روان کننده بتن  عرضه شده توسط کلینیک فنی و تخصصی بتن ایران  ، بر پایه نفتالین سولفونات است . این فوق روان کننده بتن  بصورت مایع عرضه می گردد.کاربرد فوق روان کننده بتن قابل ارائه توسط کلینیک فنی و تخصصی بتن ایران  : از این فوق روان کننده بتن در زمان بتن ریزی در هوای  سرد و برای بتن یا ملات ترمیمی استفاده می شود. همچنین این فوق روان کننده بتن به عنوان یک فوق روان کننده زودگیر و کاهش دهنده آب در بتن برای کسب روانی و مقاومت بالا مخصوصا مقاومت های اولیه بالا استفاده می شود. سوپر روان کننده یا فوق روان کننده بتن که بر پایه تکنولوژی تولید پلیمرها تولید می شوداین نوع فوق روان کننده بتن به عنوان کاهش دهنده آب بتن برای کسب روانی و مقاومت بالا استفاده می در ساخت بتن های پیش تنیده و پس تنیده در ساخت بتن حجیم بتن ریزی در هوای گرم کاربرد دارد.  سوپر روان کننده بتن یا فوق روان کننده بتن بر پایه پلی کربوکسیلات:  این سوپر روان کننده یا فوق روان کننده بر پایه پلی کربوکسیلات روان کننده بتن مایع بر پایه پلی کربوکسیلات اصلاح شده می باشد که برای ساخت بتن های ویژه طراحی شده است. برای ساخت بتن خود تراز و خود متراکم و بتن هایی که الزامات آیین نامه ای آن به حداقل رساندن نسبت آب به سیمان را در حد نهایت درخواست نموده سوپر روان کننده بتن یا فوق روان کننده بتن بر پایه پلی کربوکسیلات فابیر در ساخت بتن حجیم موجب روانی بالا می شود.هم چنین با استفاده از این روان کننده بتن پمپ پذیری بالارفته و باعث می شود که استهلاک پمپ بتن پایین بیاید. این سوپر یا فوق روان کننده بتن نسبت آب به سیمان را در بتن حجیم کاهش می دهد و مقاومت بتن حجیم را بالا می برد

.

روان کننده بتن  کلینیک فنی و تخصصی بتن ایران می تواند یک روان کننده بتن با خاصيت ديرگير بتن و به عنوان روان کننده بتن که در کاهش آب در بتن می باشد عمل کند که موجب روان شدن بتن, کار پذیری بتن و همچنین افزایش مقاومت بتن شود.

 

 

 

Superplasticizer and Plasticizer

 • مواد افزودنی بتن
 • بتن ضد سایش
 • کف سازی ضدسایش
 • شات کریت

·         ماستیک پلی یورتان

·         واتراستاپ بتن

·         کیورینگ بتن

·          چسب و خمیر کاشت میلگرد و آرماتور

 

 

 

 


فایلهای پیوست

نظرسنجی


دریافت کاتالوگ ها و فرم ها