کیورینگ و عمل آورنده بتن Dezocure D-550 - مایع آماده کیورینگ یا عمل آوری با قابلیت اعمال بر سطوح بتنی و جلوگیری از تبخیر آب بتن

کیورینگ و عمل آورنده بتن Dezocure D-550 - مایع آماده کیورینگ یا عمل آوری با قابلیت اعمال بر سطوح بتنی و جلوگیری از تبخیر آب بتن - مقاومت و دوام بتن با شرایط به عمل آوردن آن پیوند مستقیم دارد و از موارد قابل توجه و اساسی در تکنولوژی بتن محسوب می شود . منظور از عمل آوردن بتن ، جلوگیری از تبخیر سریع وزود هنگام آب موجود در جسم بتن وحفظ حرارت ورطوبت لازم


کیورینگ و عمل آورنده بتن Dezocure D-550 - مایع آماده کیورینگ یا عمل آوری با قابلیت اعمال بر سطوح بتنی و جلوگیری  از تبخیر آب بتن 

 

کیورینگ بتن

کیورینگ بتن چیست ؟ از جمله مهمترین مراحل ساخت بتن عمل آوری یا کیورینگ بتن می باشد. عدم کیورینگ یا عمل آوری بهینه بتن می تواند تا حدود زیادی خصوصیات و توانمندی های بتن را  تحت تاثیر قرار دهد . روش های مختلفی برای کیورینگ سازه های بتنی وجود دارد. ر.ش های مختلف کیورینگ و عمل آوری بتن بسته به شرایط  کارگاهی و محدودیت های موجود قابل گزینش و به کارگیری می باشند.  از جمله روش های کیورینگ و به عمل آوردن بتن می توان به کیورینگ به روش غرقاب بتن ، کیورینگ بتن به روش آب پاشی ، کیورینگ و عمل آوری بتن به روش استفاده از نایلون یا ورق پلی اتیلن ، کیورینگ یا عمل آوری به وسیله گونی کنافی مرطوب ، کیورینگ و عمل آوری بتن به روش اعمال انواع پوشش های عمل آورنده یا کیورینگ کامپاند می باشد.

این سیستم های کیورینگ  بتن مبتنی بر افزایش یا جایگزینی آب خروجی از بتن یا محبوس کردن بتن با هدف ایجاد منابع برای خروج آب بتن می باشند. بدیهی است که سیستم های مختلف کیورینگ مشروح دارای راندمان های نسبی مختلفی می باشند . ولی باید توجه داشت که در هر صورت کیورینگ بتن با هر یک از روش ها بهتر است  کیورینگ ناقص و نامناسب می باشد.

 

شرح :

مقاومت ودوام بتن با شرایط به عمل آوردن آن پیوند مستقیم دارد و از موارد قابل توجه و اساسی در تکنولوژی بتن محسوب می شود . منظور از عمل آوردن بتن  ،  جلوگیری از تبخیر سریع وزود هنگام آب موجود در جسم بتن وحفظ حرارت ورطوبت لازم برای تداوم روند ترکیب شیمیایی آب با سیمان ، با هیدراتاسیون کامل می باشد. معمولا وقتی که اثر عواملی نظیر هوای گرم وخشک ،دمای بتن ،سرعت باد ورطوبت نسبی محیط موجب شود که میزان تبخیر آب بتن به بیش از یک کیلوگرم درمتر مربع در یک ساعت برسد . باید برای جلوگیری از این تبخیر اضافی که اثرات  زیان باری روی بتن برجای می گذارد اقدام نمود. این اثرات مخرب نظیر پوسته شدن سطح بتن ایجاد ترکهای موئی ، کاهش مقاومت های مکانیکی بویژه تاب فشاری بتن و ... زمانی  تشدید می گردد که بتن ریخته شده در معرض آفتاب ویا باد شدید قرار گیرد ، که معمولا برای جلوگیری از این آسیب دیدگی ها سطح بتن را آب می دهند و یا با گونی خیس یا نایلون کشی   پوشانده و مراقبت می کنند . همواره کاربرد این روشها نه تنها اقتصادی نیست .بلکه اگر مرطوب نگه داشتن پوشش مذکور وآب دادن به بتن تداوم لازم را نداشته باشد خود به عاملی زیان  بار و مخرب برای بتن تبدیل خواهد گردید.

 

خصوصیات ویژه :

 

DEZOCURE   D-550   با لایه ی فیلم مانندی که روی سطح خارجی بتن ایجاد می کند مانع تبخیر سریع آب می شود و امکان می دهد  تا گیرش بتن سیر طبیعی و مطلوب خود را حفظ کند.

-.کاربرد DEZOCURE D-550  برای بعمل آوردن بتن ،برتریهای فنی وصرفه جوئیهای زیر را تامین می کند:

-  خطرات ترک خوردگی وپوسته شدن بتن را بر طرف می کند.- انقباض ناشی از خشک شدن بتن رابه حداقل کاهش می دهد .

-  استفاده از وسایل پوششی و عملیات مراقبت و نگهدار مستمر بتن را غیر ضروری   می سازد و در به کارگیری نیروی انسانی صرفه  جوئی به عمل  می آورد .

-  هیچگونه اثر سوئی روی سطح یا رنگ بتن بر جای نمی کذارد .

 

 

مشخصات فیزیکی وشیمیایی

مایع

حالت فیزیکی

بی رنگ

رنگ

1/2 gr/cm3

وزن مخصوص

درآب

قابلیت انحلال

ندارد

قابلیت اشتعال

6

PH

 

 

میزان ونحوه مصرف:

 

اجرای DEZOCURE   D-550  باید حتی الامکان بلافاصله پس از پرداخت بتن یا به مجرد باز کردن قالب انجام گیرد . این ماده معمولا روی سطوحی که در معرض هوای آزاد هستند پاشیده می شود و چنانچه تاخیری در کار  بوجود آید  ، لازم است ابتدا سطوح بتن با آب خیس شده سپس از کیورینگ استفاده شود. 1 لیتر از کیورینگهای مذکور قادر است 4 ا لی 5 متر مربع سطح را پوشش دهد که یک پوسته باضخامت   5 الی 10میکرون می دهد . این پوسته  با ضخامت 5 الی 10 میکرون ی دهد. این پوسته در شرایط جوی در دمای بین   2 تا 55 درجه دوام آورده و سپس از بین می رود.

 

نکات ضروری جهت مصرف :

درسطوح متخلخل بهتر است در دو مرحله پاشیده شود. این مواد به دور ازتابش خورشید در ظروف در بسته به مدت یکسال قابل نگهداری می باشند.

 

 

 

 

 

شرکت کلینیک بتن ایران

شرکت کلینیک بتن ایران یکی از بزرگترین شرکت های پیش رو در عرصه تولید و ارائه انواع افزودنی های بتن و مواد شیمیایی ساختمان  به خصوص فوق روان کننده های پلی کربوکسیلاتی و  انواع ژل میکروسیلیس در کشور می باشد. شرکت کلینیک بتن ایران همواره یکی از شرکت های تاثیر گذار در عرصه تولید جدید ترین محصولات کاربردی  در صنعت بتن به شمار آمده و می آید. شرکت کلینیک بتن ایران که دپارتمان مرکزی آن در کشور  ایران می باشد در استان های  مختلف نمایندگی عرضه محصولات دارد. این شرکت طیف زیادی از محصولات شیمیایی ساختمان را در سبد تولیدی خود منطبق با آخرین استاندارد های جهانی دارد . از همین رو شرکت کلینیک بتن ایران همواره جایگاهی رفیع و شاخص در بزرگترین پروژه های کشور داشته و همواره یکی از گزینه های مطرح در نگاه متخصصین  و  شرکت ها و  پروژه های بزرگ به شمار می آید.

 

شرکت کلینیک فنی و تخصصی بتن ایران  ارائه کننده محصولات برند کلینیک بتن ایران در ایران می باشد. شرکت کلینیک فنی و تخصصی بتن ایران با بیش از ده سال حضور در عرصه پروژه های عمرانی و صنعت بتن کشور جایگاهی ممتاز در پروزه های بزرگ ایران اسلامی داشته و دارد. اعتقاد به ارائه محصولاتی با کیفیت و براساس آخرین تکنولوژی های روز دنیا همواره سرلوحه مدیران و کارشناسان این مجموعه می باشد. از این رو شرکت کلینیک بتن ایران  همواره شرکتی خوشنام در این عرصه در بین متخصصین به شمار می آید.

 

افزودنی ها ی بتن و محصولات شرکت کلینیک بتن ایران به شرح ذیل می باشد :

افزودنی های  بتن  شرکت کلینیک بتن ایران: انواع افزودنی های بتن ، فوق روان کننده های نفتالینی و پلی کربوکسیلاتی بتن ، روان کننده های بتن ، زودگیر کننده های بتن ، دیرگیر کننده های بتن ، منبسط کننده های بتن ، افزودنی های آب بندی کننده بتن ، هوازا یا حباب زا های بتن ، روان کننده های پمپاژ بتن،ژل میکروسیلیس .

انواع ملات ها و گروت های شرکت کلینیک بتن ایران : انواع گروت های پایه سیمانی ، گروت G2 ، گروت اپوکسی ، گروت سه جزئی و دو جزئی ، گروت G3

انواع ملات های ترمیم کننده بتن شرکت  کلینیک بتن ایران : انواع ملات های ترمیم کننده بتن بدون انقباض ، ملات های ترمیم کننده بتن ریز دانه و درشت دانه، رزین تزریق اپوکسی ویژه ترمیم بتن

انواع پوشش های محافتظی و مواد آب بندی و واترپروف شرکت  کلینیک بتن ایران :  انواع مواد آب بند پلیمری ، آنی گیر بتن ، نفوذگر بتن ، پوشش آب بند نانو ، پوشش محافظتی و آب بند اپوکسی بتن ، انواع رزین تزریقی پلی یورتان تک جزئی و دو جزئی، پرایمر قیری.

انواع چسب های بتن و آرماتور شرکت کلینیک بتن ایرانچسب بتن آب بند ، چسب اپوکسی بتن ، چسب اتصال بتن قدیم به جدید، چسب بتن ترمیم بتن ، چسب کاشت آرماتور ، میلگرد و بولت اپوکسی ، چسب کاشت آرماتور و میلگرد دو جزئی و سه جزئی .

انواع درزبند و ماستیک های شرکت کلینیک بتن ایران : انواع ماستیک های پایه قیری سرد اجرا و گرم اجرا ، ماستیک پلی یورتان ، ماستیک مقاوم در برابر مواد نفتی.

انواع واتراستاپ های بتن شرکت کلینیک بتن ایران: انواع واتراستاپ های تخت و حفره دار ، واتراستاپ های PVC و واتراستاپ های منبسط شونده بنتونیتی ، واتراستاپ های دیواری و کف خواب .واتراستاپ بتن با عرض های مختلف و ضخامت های مختلف .

انواع کف پوش های اپوکسی و پلی یورتان شرکت کلینیک بتن ایرانانواع کف پوش های آنتی استاتیک اپوکسی ، کف پوش اپوکسی ، کف پوش پلی یورتان ، پرایمر ، ماستیک اپوکسی

انواع رنگ های نمای شرکت کلینیک بتن ایران: انواع رنگ های ساختمانی و بتن بر پایه اکرلیک و پلی یورتان

انواع کیورینگ و مواد عمل آوری شرکت کلینیک بتن ایران : انواع مواد عمل آوری و کیورینگ بتن

 


فایلهای پیوست

نظرسنجی


دریافت کاتالوگ ها و فرم ها