بتن متخلخل چیست - خواص بتن متخلخل

جستجوی کلمه بتن متخلخل چیست - خواص بتن متخلخل در سایت کلینیک فنی و تخصصی بتن ایران با کد 8055


 

 

 

بتن متخلخل چیست - خواص بتن متخلخل

 

با سلام و شادباش ، در متن زیر به شرح مختری از بتن متخلخل  و کاربرد آن پرداخته شده است . شما می توانید برای دسترسی به مشخصات انواع بتن و سایر موضوعات مرتبط با صنعت بتن از جمله عمل آوری بتن ، پرداخت بتن ، حمل بتن ، تراکم بتن ، بتن های خاص ، بتن ریزی در هوای گرم و سرد ، بتن گوگردی ، بتن حجیم ، بتن پیش تنیده، بتن پیش مکیده ، بتن ترمی و ... به بخش مقالات سایت مراجعه و یا موضوع مورد نظر را از طریق پنجره سرچ جستجو نماید.

 

 

 

بتن سبک اتو کلاو شده چیست؟


در بیانی ساده، ترکیب سیلیس، آهک، سیمان و افزودنی های دیگر تحت فشار و درجه حرارتی معین و طی فرایند شیمیایی کنترل شده محصولی را ایجاد می نماید که بتن سبک اتوکلاو شده (سیلکس) نامیده شده است.تاریخچه

بلوک بتن سبک اتوکلاو شده حاصل تحقیق و مطالعات پژوهشگران سوئدی بوده که در اواخر سال 1924 به دنیا معرفی گردید و به خاطر خواص بسیار مطلوب آن، به سرعت در بقیه کشورهای اورپایی و آمریکا و همچنین در آسیا توسعه پیدا کرده است و هم اکنون در سراسر جهان بسیاری از شرکت ها مشغول تولید این محصول می باشند.


ویژگی های سیلکس سبکی

سیلکس با توجه به نحوه تولید و استفاده از فن آوری پیشرفته روز، محصولی بسیار سبک (حدود یک سوم وزن محصولات آجری) می‌باشد که این به معنای کاهش وزن ساختمان یا همان بار مرده است، که منتج به کاهش مقاطع اسکلت و مقاومت بیشتر سازه در برابر نیروی مخرب زلزله خواخد شد. عایق حرارتی سیلکس به خاطر وجود تعداد بسیار زیاد حباب های هوای ریز محبوس در آن، توانایی بسیار بالایی به عنوان یکی از مصالح عایق حرارتی در ساختمان از خود بروز داده به صورتی که بر طبق تحقیقات پژوهشگران آلمانی در هزینه های ایجاد تاسیسات حرارتی و برودتی ساختمان تا حدود 28% صرفه جویی مشاهده می‌گردد و هزینه های جاری مربوط به بخش تاسیسات نیز حدود 30% کاهش خواهد یافت. بنابراین در جهت رویکرد به رعایت مبحث 19 مقررات ملی ساختمان، استفاده از این بلوک توصیه می‌شود. عایق صوتی ساختار مولکولی و همچنین نحوه پخش حباب های هوا در سیلکس آن را به عنوان یکی از مصالح خوب در رابطه با عایق صوتی معرفی نموده، به صورتی که در بعضی از استانداردهای جهانی بالاخص استاندارد آمریکا، آن را در زمره عایق های صوتی بسیار خوب دسته بندی می‌کنند و در پروژه‌های مختلف در زمینه عایق صوتی از آن استفاده می‌شود، به عبارت دیگر جهت رویکرد به رعایت مقررات مبحث 18، استفاده از این بلوک توصیه می‌گردد. صرفه اقتصادی و سرعت در اجرا با توجه به ابعاد سیلکس و کارکرد ساده با آن، سرعت و بازده کار به شدت بالا می رود( بیش از دو برابر مصالح مشابه) و ضایعات ساختمانی به صورت کاملا محسوس کاهش می یابد. علاوه بر آن خواب سرمایه سازنده با توجه به کاهش زمان ساخت کمتر می‌گردد. این ها همه به خودی خود در سیاست های اقتصادی این صنعت جایگاه والایی دارند سازگاری با محیط زیست بررسی های انجام شده نشان دهنده سازگاری کامل سیلکس با محیط زیست می‌باشد به گونه ای که برای طبیعت مضر نیست و هیچ گونه زباله یا مواد آلاینده تولید نمی کند. مقاومت در برابر آتش سیلکس قابل اشتعال نیست و حرارت را بسیار آرام منتقل می نماید؛ به طوری که میانگین سرعت آتش در مکان های ساخته شده با این نوع بلوک تقریبا 3 سانتی متر در ساعت می‌باشد. که همین ویژگی آن را در زمره دیوار های ضد آتش (fire wall) معرفی می نماید و در مکان های عمومی حساس و با اهمیت از جمله هتل‌ها، بیمارستان‌ها، مسجد‌ها و مراکز آموزشی و ... کاربری خوبی دارد. کارپذیری سیلکس را به راحتی می توان اره کشی، میخ کوبی، سوراخ کاری و یا شیارکنی نمود و محل عبور تاسیسات مکانیکال و الکتریکال را تعبیه کرد. عایق رطوبتی سیلکس در برابر رطوبت مقاومت خوبی از خود نشان داده است تا جایی که استاندارد کشور انگلستان به شماره  BS4315، این نوع بلوک را به عنوان عایق رطوبتی تایید می نماید. ترابری ارزان با توجه به این که سیلکس با شکل هندسی منظم و دقیق و با وزن مخصوص پایین تولید می‌گردد، در هر سرویس حمل، نسبت به مصالح مشابه، حجم بیشتر و وزن کمتری بارگیری و حمل می‌گردد میزان بارگیری کامیون 6 چرخ، 12 متر مکعب و یک کامیون 10 چرخ، 19 متر مکعب و یک تریلی، 27 متر مکعب می‌باشد. ماندگاری سیلکس نه فاسد می‌شود و نه محل مناسبی برای رشد کپک و یا میکروارگانیزم های دیگر می‌باشد و نیز هیچ گونه حشره ای در آن لانه سازی و یا تخم گذاری نخواهد نمود و چون بر پایه مواد غیرآلی تشکیل شده در طولانی مدت ماندگاری اساسی داشته و تغییر خاصیت نخواهد داشت.

 

 

 

شرکت کلینیک بتن ایران

شرکت کلینیک بتن ایران یکی از بزرگترین شرکت های پیش رو در عرصه تولید و ارائه انواع افزودنی های بتن و مواد شیمیایی ساختمان  به خصوص فوق روان کننده های پلی کربوکسیلاتی و  انواع ژل میکروسیلیس در کشور می باشد. شرکت کلینیک بتن ایران همواره یکی از شرکت های تاثیر گذار در عرصه تولید جدید ترین محصولات کاربردی  در صنعت بتن به شمار آمده و می آید. شرکت کلینیک بتن ایران که دپارتمان مرکزی آن در کشور  ایران می باشد در استان های  مختلف نمایندگی عرضه محصولات دارد. این شرکت طیف زیادی از محصولات شیمیایی ساختمان را در سبد تولیدی خود منطبق با آخرین استاندارد های جهانی دارد . از همین رو شرکت کلینیک بتن ایران همواره جایگاهی رفیع و شاخص در بزرگترین پروژه های کشور داشته و همواره یکی از گزینه های مطرح در نگاه متخصصین  و  شرکت ها و  پروژه های بزرگ به شمار می آید.

 

شرکت کلینیک فنی و تخصصی بتن ایران  ارائه کننده محصولات برند کلینیک بتن ایران در ایران می باشد. شرکت کلینیک فنی و تخصصی بتن ایران با بیش از ده سال حضور در عرصه پروژه های عمرانی و صنعت بتن کشور جایگاهی ممتاز در پروزه های بزرگ ایران اسلامی داشته و دارد. اعتقاد به ارائه محصولاتی با کیفیت و براساس آخرین تکنولوژی های روز دنیا همواره سرلوحه مدیران و کارشناسان این مجموعه می باشد. از این رو شرکت کلینیک بتن ایران  همواره شرکتی خوشنام در این عرصه در بین متخصصین به شمار می آید.

 

افزودنی ها ی بتن و محصولات شرکت کلینیک بتن ایران به شرح ذیل می باشد :

افزودنی های  بتن  شرکت کلینیک بتن ایران: انواع افزودنی های بتن ، فوق روان کننده های نفتالینی و پلی کربوکسیلاتی بتن ، روان کننده های بتن ، زودگیر کننده های بتن ، دیرگیر کننده های بتن ، منبسط کننده های بتن ، افزودنی های آب بندی کننده بتن ، هوازا یا حباب زا های بتن ، روان کننده های پمپاژ بتن،ژل میکروسیلیس .

انواع ملات ها و گروت های شرکت کلینیک بتن ایران : انواع گروت های پایه سیمانی ، گروت G2 ، گروت اپوکسی ، گروت سه جزئی و دو جزئی ، گروت G3

انواع ملات های ترمیم کننده بتن شرکت  کلینیک بتن ایران : انواع ملات های ترمیم کننده بتن بدون انقباض ، ملات های ترمیم کننده بتن ریز دانه و درشت دانه، رزین تزریق اپوکسی ویژه ترمیم بتن

انواع پوشش های محافتظی و مواد آب بندی و واترپروف شرکت  کلینیک بتن ایران :  انواع مواد آب بند پلیمری ، آنی گیر بتن ، نفوذگر بتن ، پوشش آب بند نانو ، پوشش محافظتی و آب بند اپوکسی بتن ، انواع رزین تزریقی پلی یورتان تک جزئی و دو جزئی، پرایمر قیری.

انواع چسب های بتن و آرماتور شرکت کلینیک بتن ایرانچسب بتن آب بند ، چسب اپوکسی بتن ، چسب اتصال بتن قدیم به جدید، چسب بتن ترمیم بتن ، چسب کاشت آرماتور ، میلگرد و بولت اپوکسی ، چسب کاشت آرماتور و میلگرد دو جزئی و سه جزئی .

انواع درزبند و ماستیک های شرکت کلینیک بتن ایران : انواع ماستیک های پایه قیری سرد اجرا و گرم اجرا ، ماستیک پلی یورتان ، ماستیک مقاوم در برابر مواد نفتی.

انواع واتراستاپ های بتن شرکت کلینیک بتن ایران: انواع واتراستاپ های تخت و حفره دار ، واتراستاپ های PVC و واتراستاپ های منبسط شونده بنتونیتی ، واتراستاپ های دیواری و کف خواب .واتراستاپ بتن با عرض های مختلف و ضخامت های مختلف .

انواع کف پوش های اپوکسی و پلی یورتان شرکت کلینیک بتن ایرانانواع کف پوش های آنتی استاتیک اپوکسی ، کف پوش اپوکسی ، کف پوش پلی یورتان ، پرایمر ، ماستیک اپوکسی

انواع رنگ های نمای شرکت کلینیک بتن ایران: انواع رنگ های ساختمانی و بتن بر پایه اکرلیک و پلی یورتان

انواع کیورینگ و مواد عمل آوری شرکت کلینیک بتن ایران : انواع مواد عمل آوری و کیورینگ بتن

 

نظرسنجی


دریافت کاتالوگ ها و فرم ها