کاشت میلگرد ( آرماتور ) دیوار

جستجوی کلمه کاشت میلگرد ( آرماتور ) دیوار در سایت کلینیک فنی و تخصصی بتن ایران با کد 70245


 

 

 

کاشت میلگرد(آرماتور) دیوار 

 

با سلام و شادباش ، برای آشنایی با روش کاشت آرماتور ( میلگرد ) در بتن از جمله کاشت میلگرد در بتن فونداسیون، دیوار ، ستون ، دال و سقف ، مزایا و محدودیت ها ، انواع چسب کاشت میلگرد ، سیستم اجرای کاشت میلگرد ، هزینه اجرای کاشت آرماتور و در صورت تمایل همکاری در زمینه کاشت   آرماتور ( میلگرد ) در بتن با بخش فنی و مهندسی کلینیک فنی و تخصصی بتن ایران ( 44618462-44618379-09120916271 ) تماس حاصل نمایید.

 

 

 

DEZOFIX   500

منطبق با استاندارد های ASTM C881-78 TYPE

BS 6319 , ASTM C882-05

 

شرح :   Dezofix  500   یک محصول 3 جزئی بدون حلال بر پایه رزین اپوکسی بیسفنول A  و هاردنر پلی آمید می باشد که به منظور کاشت آرماتور و بولتها در بتن مسلح طراحی شده است.

 

خواص و اثرات :

  • چسبندگی بسیار زیاد به بتن و فولاد
  • مقاومت های فوق العاده زیاد کششی و خمشی
  • دارای خاصیت خود متراکم است
  • مقاومت شیمیایی زیاد
  • طول عمر این ماده از طول عمر بتن بیشتر می باشد
  • جاذب آب نمی باشد

 

کاربرد :

  • کاشت میلگرد و انکربولت در بتن یا سنگ
  • نصب قطعات و ثابت سازی آنها

 

میزان مصرف: ابتدا حجم حفره را محاسبه نموده و حجم میلگرد را از آن کسر می نمائیم و با توجه به وزن مخصوص خمیر کاشت میلگرد که برابر 2.2  گرم در سانتیمترمکعب است ، میزان مصرف محاسبه می گردد.

 

روش مصرف : سطوح محل استفاده می بایست عاری از هر گونه چربی ، گرد و غبار ، زنگ زدگی ، ذرات سست و ناپایدار و رطوبت باشد . دو جزء A  و  C  را می بایست به وسیله همزن برقی تا حصول اطمینان از اختلاط کامل ( حدود 2 الی 4 دقیقه ) میکس شوند . سپس جزء B

را به مخلوط افزوده و به روش قبل مخلوط نماید.

مخلوط نهایی را در مدت زمان کمتر از 20 دقیقه در حفره ها ریخته و آرماتورها را پس از زنگ زدایی و پاک نمودن هر گونه چربی یا مواد آلاینده در داخل حفره ها قرار بدهید و با چرخانیدن آرماتور از در تماس قرار گرفتن کامل سطوح آن با خمیر کاشت میلگرد Dezofix  500 اطمینان حاصل کنید .

توجه 1 : همیشه آن مقدار از مواد را با هم ترکیب نمایید که حداکثر در مدت 20 دقیقه مصرف گردد.

توجه 2 : رعایت دقیق نسبتها الزامیست و هرگز بدون هماهنگی با دفتر فنی کلینیک فنی و تخصصی بتن نسبت ها  را تغییر ندهید .

توجه 3 : از آنجا که واکنش دو جزء از نوع گرمازا است دمای محیط روی سرعت سخت شدن بسیار موثر است . لذا حتما دمای محل اجرا را قبلا به دفتر فنی شرکت اعلام فرمائید.

توجه 4 : هرگز مواد را پیش از مصرف در معرض تابش مستقیم نور خورشید قرار ندهید .

توجه 5 : هرگز برای رقیق نمودن این ماده از حلال استفاده نفرمائید.

 

انبارداری : این محصول را در مکان سرپوشیده و به دور تابش خورشید و بارندگی نگهداری نمایید. از فشار زیاد پرهیز شود . عمر مفید محصول حدود 12 ماه است اگر در شرایط مناسب و در بسته بندی اصلی نگهداری گردد.

 

مشخصات :

حالت ظاهری : جزء A  مایع ، جزء B  مایع  ، جزء C پودر

رنگ : جزء A  بی رنگ متمایل به زرد ، جزء B   بی رنگ  ، جزء C طوسی

وزن مخصوص : A+B+C : 2.2 گرم در سانتیمترمکعب

زمان مصرف : پس از اختلاط اجزا 20 دقیقه

زمان خشک شدن سطحی : 4 ساعت

زمان خشک شدن نهایی  : 24 ساعت

حصول مقاومت نهایی : 7 روزه

مقاومت های شیمیایی :

اسید سولفوریک 70 درصد : خیلی خوب

اسید نیتریت 20 درصد : عالی

اسیدسیتریک 10 درصد : عالی

اسید لاکتیک 10 درصد : خیلی خوب

هیدروکسید سدیم 50 درصد : عالی

تولوئن : عالی

بنزین : عالی

اسید کلریدریک 37 درصد : عالی

اسید فسفریک 50 درصد : خیلی خوب

اسید تارتاریک 10 درصد : عالی

سولفات سدیم 25 درصد :عالی

آب اکسیژنه : بد

روغن موتور : عالی

متانول : خوب

استون : بد

 

مقاومت مکانیکی :

مقاومت فشاری : 850 کیلوگرم در سانتیمترمربع

مقاومت خمشی : 13.8 مگاپاسکال

مقاومت کششی : 41.3 کیلوگرم در سانتیمترمربع

 

احتیاط و  ایمنی : در هنگام استفاده حتما از دستکش و عینک ایمنی استفاده نمایید ، همانند تمامی محصولات پایه شیمیایی  ممکن است باعث آسیب شود . در صورت تماس احتمالی با چشم ها بلافاصله آن را به مدت 15 دقیقه با آب شستشو داده و به پزشک مراجعه نمایدد. در صورت تماس با پوست آن را به دقت بشوید.

 

تاییدیه کیفیت : تمام محصولاتی که توسط شرکت کلینیک فنی و تخصصی بتن ایران عرضه می گردند مطابق با استانداردهای کیفی بین المللی می باشد .

 

 

 

 

اجرای کاشت میلگرد و بولت در بتن

کاشت بولت ( میلگرد یا آرماتور ) در بتن چیست ؟ یکی از تحولات مثبت و تاثیر گذار در اجرای سازه های بتنی امکان کاشت بولت و بولت در بتن می باشد. نیاز به کاشت بولت و بولت در بتن به دلایل مختلفی به موجود می آید.کاشت بولت و بولت به علت تغییر مشخصات سازه ، کاشت بولت و بولت به علت نقایص اجرا، کاشت بولت و بولت به علت شرایط بهره برداری ، کاشت بولت و بولت به علت تغییرات در نقشه اجرایی ، کاشت بولت و بولت به علت راحتی اجرا و ... از جمله از دلایل کاشت بولت و بولت در بتن می باشند.

امروز انواع مختلفی از چسب های کاشت بولت در بتن توسط شرکت های تولید کننده گوناگون ارائه می شود. این چسب های کاشت بولت دارای ترکیبات شیمیایی و مشخصات مقاومتی و شیمیایی مختلفی می باشند.

چسب های کاشت بولت از نظر بسته بندی نیز دارای دو نوع می باشد. چسب های کاشت بولت با بسته بندی تزریق به روش گان و چسب های کاشت بولت با بسته بندی حجمی و کیلوگرمی.

کاشت بولت در بتن دارای مراحل مختلفی می باشد. عملیات کاشت بولت و بولت در بتن مسلح به ترتیب شامل سوراخ کاری بتن به وسیله دستگاه کرگیری یا گرد بر بتن به عمق و قطر مناسب و لازم ، شستشو و تمیزکاری داخل سوراخ به وسیله دستگاه دمنده و مکنده ، تزریق و اعمال چسب به وسیله گان  یا به صورت شره ای ( با توجه به نوع بسته بندی ) و نصب بولت می باشد.

عمده بولتهای کاشت شده به این روش بسته به نوع چسب ، پس از گذشت 48 ساعت از زمان اجرا قابل بهره برداری می باشند.

از جمله نکات حائز اهمیت در عملیات کاشت بولت در بتن تمیز کاری مناسب سوراخ ایجاد شده می باشد.

عملیات کاشت بولت اجرایی از طریق آزمایش کشش بولت کاشته شده قابلیت کنترل کیفی را دارد. نتیجه مثبت در این آزمایش بریدگی بولت می باشد. لازم به ذکر است قلوه شدن بولت و یا خارج شدن بولت در تست عملیات کاشت بولت گزینه های دیگر ممکن می باشند. در صورت بروز این دو نتیجه این امر نشان از مشکلات اجرایی و یا محاسباتی در عملیات کاشت بولت در بتن دارد.

امروز یکی معتبر ترین شرکت های تولید کننده چسب کاشت بولت یا بولت در جهان هیلتی می باشد. چسب های کاشت بولت هیلتی دارای مقاومت کششی در خوری می باشد که در جدول زیر ذکر گردیده است. از خصوصیات ویژه چسب کاشت بولت و بولت هیلتی ، اجرای راحت و خصوصیات فنی بالای آن می باشد.

چسب های کاشت بولت و بولت هیلتی با وجود هزینه بالا امروزه در میان متخصصین و کارشناسان طرفداران زیادی دارد که به علت اطمینان از کیفیت محصول مورد نظر می باشد.

از چسب کاشت بولت و بولت هیلتی می توان برای کاشت بولت در سطوح عمودی و افقی و کاشت بولت استفاده نمود. چسب کاشت بولت و بولت هیلتی را می توان با استفاده از گان های مخصوص اعمال و اجرا نمود. چسبهای کاشت بولت و بولت  هیلتی در بسیاری از پروژه های معتبر کاشت بولت یا بلت استفاده شده است.

 

برخی از موارد مصرف چسب کاشت بولت یا بولت هیلتی استفاده برای برای نصب ماشین آلات ، گارد ریل ها ، بیس پلیت ها ، بولت ها و ... می باشد.

جدول تست کشش چسب هیلتی

مقاومت کششی

Ton

عمق کاشت

mm

سایز بولت

mm

6.5

110

14

8

130

16

10.5

150

18

15

170

20

17

190

22

20

210

24

25

250

28

27

280

32

 

 

 

روش انجام کنترل کیفیت عملیات کاشت آرماتور ( میلگرد ) در بتن :

بهترین روش برای تست کیفیت کاشت آرماتور انجام آزمایش مقاومت کششی آرماتور در بتن ( گیرداری آرماتور در بتن ) می باشد. این آزمایش با عنوان Pull Off شناخته می شود.

عملکرد آرماتور در هنگام کشش بیانگر صحت اجرا می باشد.  نتیجه این تست می تواند منجر به جاری شدن آرماتور یا میلگرد ، برآمدن آرماتور و یا قلوه کن شدن بتن گردد. بدیهی است بهترین نتیجه گزینه نخست یعنی جاری شدن میلگرد می باشد.

 

علت و دلیل نیاز به کاشت آرماتور یا میلگرد و بولت در پروژه های عمرانی :

دربعضي از پروژه هاي عمراني به دليل تغيير در نقشه هاي معماري و سازه يا به دليل تغييركاربري و گسترش سازه نياز به كاشت آرماتور مي باشد. در اين راستا « شرکت کلینیک فنی و تخصصی بتن ایران » با بهره مندي از تيم مهندسي كارآزموده از مرحله طراحي تا اجرا در خدمت كليه مجريان و مشاوران مي باشد.

شركت کلینیک فنی و تخصصی بتن ایران  با استفاده از نرم افزارهاي مخصوص و با توجه به وضعيت سازه قديمي و نيروي وارده، محل كاشت ، نوع ميلگرد و عمق كاشت را محاسبه و اجراي آن را نيز به عهده مي گيرد.

نظرسنجی


دریافت کاتالوگ ها و فرم ها