مواد روان کننده در بتن

جستجوی کلمه مواد روان کننده در بتن در سایت کلینیک فنی و تخصصی بتن ایران با کد 76042


 

 

 

 

 

مواد روان کننده در بتن

 

با سلام و شادباش ، امروزه بنا به دلایل فنی و اجرایی استفاده از روان کننده ها در بتن رواج زیادی یافته است . در متن زیر به شرح انواع افزودنی های بتن پرداخته شده است. شما می توانید برای مشاوره در زمینه انواع روان کننده بتن ، میزان و روش مصرف ، مزایا و محدودیه ها ، استعلام قیمت انواع افزودنی های بتن ، و در صورت نیاز خرید مواد روان کننده در بتن با بخش فروش و بازرگانی کلینیک فنی و تخصصی بتن ایران ( 44618462-44618379-09120916271 ) تماس حاصل فرمایید.

 

 

همچنین شما می توانید برای آشنایی با انواع روان کننده و افزودنی های بتن و دریافت مقالات مرتبط با افزودنی های بتن و سایر مباحث مرتبط با صنعت بتن به بخش مقالات سایت مراجعه و یا موضوع مورد نظر را از طریق پنجره جستجو سرچ نمایید.

 

130  یک افزودنی مایع است که بر ذرات سیمان تاثیر می گذارد . این محصول عامل روان کنندگی قوی و پراکندگی ذرات سیمان می باشد و تاثیر کندگیری کنترل شده ای دارد.

 

موارد کاربرد :

•           بتن ریزی در هوای گرم و جائیکه تاخیر کنترل شده در گیرش ابتدایی مدنظر باشد.

•           بتن های حاوی میکروسیلیس و مواد پوزولانی.

•           بتن حجیم مانند بدنه و پی سد.

•           برای بهبود چسبندگی داخلی ، کارآیی و تراکم در بتن هایی که دانه بندی و یا شکل سنگدانه مناسب نباشد .

•           تیرهای بزرگ و عرشه پل ها و غیره ، در جایی که کاهش لرزاندن موجب جلوگیری از بروز درز اجرایی می شود .

 

امتیازات :

-           مقدار لرزاندن را محدود می کند و در نتیجه وقوع پدیده های لانه زنوبری و درزهای اجرایی کاهش می یابد.

-           مشکلات بتن ریزی در هوای گرم کاهش می یابد . این امر با بهبود و حفظ کارآئی بتن میسر می شود.

-           ماله کشی و پرداخت سطح را بهبود می بخشد.

-           پمپ پذیری بتن بهتر می شود.

-           فرصت صرفه جویی در طرح اختلاط بتن را به وجود می آورد.

-           کاهش نفوذ پذیری.

-           بهبود دوام بتن.

 

سازگاری :

Dezoplaste D-130    با انواع سیمان ها از جمله سیمان ضد سولفات و سیمان تیپ 2 اصلاح شده و میکروسیلیس سازگار است . برای مصرف با سیمان های ویژه با بخش فنی شرکت کلینیک فنی و تخصصی بتن تماس حاصل فرمائید.

 Dezoplaste D-130    نباید با سایر افزودنی ها مخلوط گردد . اگر افزودنی دیگر در طرح وجود دارد به طور جداگانه به مخلوط بتن اضافه گردد.

 

ویژگیها :

رنگ : مایع قهوه ای تیره

وزن مخصوص : 1.185 تا 1.195 گرم در سانتیمتر مکعب در 25 درجه سانتیگراد

هوای وارده : کمتر از یک درصد

مقدار کلر : کمتر از 0.1 درصد

مقدار نیترات : فاقد نیترات

درجه انجماد : صفر درجه سانتیگراد ، در صورت یخ زدن با گرم کردن و هم زدن قابل بازیافت است

درجه اشتعال : غیر آتشزا

 

راهنمای مصرف :

Dezoplaste D-130    بایستی در مراحل ساخت بتن به همراه آب و سنگدانه مصرف شود . هرگز آن را به سیمان خشک اضافه ننماید. افزایش زمان اختلاط لازم نمی باشد.

 

مقدار مصرف :

در همه موارد پیشنهاد می گردد آزمایشهای کارگاهی برای تعیین مقدار دقیق افزودنی مورد نیاز انجام پذیرد. ارقام زیر می تواند در شروع این آزمایشها مورد استفاده قرار گیرند :

در تولید بتن کارگاهی و جایی که زمان لرزاندن و پرداخت سطح بتن اولویت دارد ، مقادیر 160 تا 280 میلی لیتر به ازای هر 100 کیلوگرم سیمان برای شروع آزمایش به کار گرفته شوند .

برای بتن آماده که کارآیی طولانی تر بتن مدنظر است ، مقادیر 280 تا 420 میلی لیتر به ازای هر 100 کیلوگرم سیمان و بر حسب ویژگیهای مورد نیاز طرح این مقدار تا 700 میلی لیتر به ازای هر 100 کیلوگرم سیمان ممکن است افزایش یابد . مقادیر بیشتر با توجه به شرایط و مصالح موجود تعیین می گردد.

 

زمان گیرش :

Dezoplaste D-130     تاثیر کنترل شده ای بر زمان گیرش اولیه دارد . گیرش اولیه بتن وابسته به نوع سیمان و دمای محیط می باشد.

 

اثرات مصرف اضافی:

مصرف بیش از اندازه Dezoplaste D-130      می تواند موارد زیر را موجب شود :

  • تاخیر در گیرش های اولیه و نهایی
  • افزایش جزیی در حباب هوا
  • افزایش کارآیی بتن

اگر عمل آوری صحیح انجام شود ، تاثیر قابل توجهی بر مقاومت های بتن به وجود نمی آید و حتی ممکن است کمی بیشتر از بتن معمولی می گردد . در مقادیر مصرف خیلی زیاد و استفاده از سیمان ضد سولفات خاصیت کندگیری تشدید می گردد.

 

توزیع نمودن :

Dezoplaste D-130       بایستی توزیع کننده مخصوص همانند نمونه ای که توسط شرکت کلینیک فنی و تخصصی بتن عرضه می گردد به مخلوط اضافه شود

 

انبارداری :

Dezoplaste D-130    بایستی در محیط سر پوشیده و به دور از تابش مستقیم خورشید و گرمای زیاد نگهداری شود . عمر مفید این ماده یکسال در شرایط نگهداری فوق می باشد  عدم رعایت شرایط انبار داری پیشنهادی موجب آسیب رسیدن به محصول و یا ظرف آن می شود . برای کسب اطلاعات در شرایط ویژه انبارداری با بخش فنی شرکت کلینیک فنی و تخصصی بتن تماس حاصل فرمائید.

 

نکات ایمنی :

Dezoplaste D-130  حاوی مواد خطرناک و آتشزا نیست . در صورت پاشیده شدن بلافاصه موضع را با آب سرد بشوید و برای آگاهی بیشتر به برشور ایمنی محصول مراجعه فرمایید.

 

تاییدیه کیفیت :تمام محصولاتی که توسط شرکت کلینیک فنی و تخصصی بتن عرضه می گردند مطابق با استانداردهای کیفی بین المللی می باشد .

 

 

 

 

 

 

انواع افزودنی های بتن ، فوق روان کننده و روان کننده های بتن قابل ارائه توسط  کلینیک فنی و تخصصی بتن  ایران

روان کننده های بتن  کلینیک فنی و تخصصی بتن ایران در کلاس های مختلف قابل تولید و عرضه می باشند :


  روان کننده بتن مناسب برای استفاده در پمپ بتن که خاصیت دیرگیر بتن دارد و بصورت مایع عرضه می گردد و خاصیت روان کنندگی بسیار خوبی به بتن می دهدروان کننده بتن کلینیک فنی و تخصصی بتن ایران  باعث تسهیل در عملیات پمپ بتن می گردد. از این روان کننده بتن علاوه بر این که در پمپ بتنمیتوان استفاده کرد کاربرد های دیگری چون در ساخت بتن آماده مخصوصاً برای حمل در فاصله های نسبتاً طولانی دارد. در بتن ریزی در هوای گرم استفاده از این روان کننده بتن توصیه می شود.


بتن پمپ پذیر و تسهیل در کار پمپ بتن : استفاده از این فوق روان کننده بتن قدرت مانور پمپ بتن را افزایش می دهد. همچنین برای پمپ کردن آسان بتن می توان از فوق روان کننده تولیدی شرکت کلینیک فنی و تخصصی بتن ایران استفاده کرد که باعث می شود که استهلاک پمپ بتن پایین بیاید. استفاده از روان کننده بتن در زمان بتن ریزی های حجیم که می بایست یکپارچه اجرا شوند مناسب می باشد.فوق روان کننده بتن  عرضه شده توسط کلینیک فنی و تخصصی بتن ایران  ، بر پایه نفتالین سولفونات است . این فوق روان کننده بتن  بصورت مایع عرضه می گردد.کاربرد فوق روان کننده بتن قابل ارائه توسط کلینیک فنی و تخصصی بتن ایران  : از این فوق روان کننده بتن در زمان بتن ریزی در هوای  سرد و برای بتن یا ملات ترمیمی استفاده می شود. همچنین این فوق روان کننده بتن به عنوان یک فوق روان کننده زودگیر و کاهش دهنده آب در بتن برای کسب روانی و مقاومت بالا مخصوصا مقاومت های اولیه بالا استفاده می شود. سوپر روان کننده یا فوق روان کننده بتن که بر پایه تکنولوژی تولید پلیمرها تولید می شوداین نوع فوق روان کننده بتن به عنوان کاهش دهنده آب بتن برای کسب روانی و مقاومت بالا استفاده می در ساخت بتن های پیش تنیده و پس تنیده در ساخت بتن حجیم بتن ریزی در هوای گرم کاربرد دارد.سوپر روان کننده بتن یا فوق روان کننده بتن بر پایه پلی کربوکسیلات:  این سوپر روان کننده یا فوق روان کننده بر پایه پلی کربوکسیلات روان کننده بتن مایع بر پایه پلی کربوکسیلات اصلاح شده می باشد که برای ساخت بتن های ویژه طراحی شده است. برای ساخت بتن خود تراز و خود متراکم و بتن هایی که الزامات آیین نامه ای آن به حداقل رساندن نسبت آب به سیمان را در حد نهایت درخواست نموده سوپر روان کننده بتن یا فوق روان کننده بتن بر پایه پلی کربوکسیلات فابیر در ساخت بتن حجیم موجب روانی بالا می شود.هم چنین با استفاده از این روان کننده بتن پمپ پذیری بالارفته و باعث می شود که استهلاک پمپ بتن پایین بیاید. این سوپر یا فوق روان کننده بتن نسبت آب به سیمان را در بتن حجیم کاهش می دهد و مقاومت بتن حجیم را بالا می برد.


روان کننده بتن  کلینیک فنی و تخصصی بتن ایران می تواند یک روان کننده بتن با خاصيت ديرگير بتن و به عنوان روان کننده بتن که در کاهش آب در بتن می باشد عمل کند که موجب روان شدن بتن, کار پذیری بتن و همچنین افزایش مقاومت بتن شود.

 

Superplasticizer and Plasticizer

  • مواد افزودنی بتن
  • بتن ضد سایش
  • کف سازی ضدسایش
  • شات کریت

·         ماستیک پلی یورتان

·         واتراستاپ بتن

·         کیورینگ بتن

·          چسب و خمیر کاشت میلگرد و آرماتور

 

 

 

 

نظرسنجی


دریافت کاتالوگ ها و فرم ها